O nas

Jesteśmy zespołem doświadczonych doradców, oferujących profesjonalne i innowacyjne rozwiązania dla branży hotelowej nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Nasz zespół łącznie posiada ponad 100 lat doświadczenia w sektorze nieruchomości hotelowych, zebranego podczas pracy przy około 350 projektach realizowanych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu, że oferujemy kompleksowy zakres usług doradztwa oraz zarządzania obiektami hotelowymi, potrafimy przygotować odpowiedni zestaw rozwiązań dla Państwa hotelu, gwarantujący oczekiwany sukces.

Przed powstaniem Hotel Professionals, członkowie naszego zespołu współtworzyli Dział Inwestycji Hotelowo – Rekreacyjnych firmy Colliers International Poland, w którym przez 9 lat zaangażowani byli w ponad 300 projektów i zleceń. Utworzenie niezależnego podmiotu, jakim jest Hotel Professionals, umożliwiło nam przygotowanie szerokiego wachlarza nowych i innowacyjnych usług skierowanych do branży hotelowej na terenie Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie jako Hotel Professionals kontynuujemy współpracę z dotychczasowymi klientami, w tym Colliers, a także innymi znaczącymi agencjami rynku nieruchomości komercyjnych.

Dlaczego my?

Precyzyjnie i rzeczowo

Nasze usługi świadczymy w sposób przejrzysty i rzeczowy.

Doświadczenie w branży

Jako zespół posiadamy łącznie 100 lat doświadczenia w branży hotelowej.

Market Intelligence

Posiadamy duże rozeznanie w realnej sytuacji rynkowej, co zawdzięczamy długoletnim relacjom z najważniejszymi uczestnikami rynku hotelowego.

Wiele usług i rozwiązań

Świadczymy usługi od A do Z, czyli na każdym etapie procesu realizacji inwestycji hotelowej.

Zawsze wspieramy

Wspieramy naszych Klientów w każdym kroku na drodze do sukcesu.

Analizy finansowe

Nasze analizy finansowe są poparte rzetelnymi danymi rynkowymi, czym zdobyliśmy zaufanie banków.

Szybka komunikacja

Łatwo do nas dotrzeć, szybko reagujemy na potrzeby naszych Klientów.

Sieć specjalistów

Posiadamy rozbudowaną sieć uznanych i rekomendowanych specjalistów branżowych.

Kreacja i optymalizacja

Pomagamy kreować optymalne projekty hotelowe, od samego początku podnosząc ich wartość i potencjał.

​​Nasz Zespół

 

Alex Kloszewski (MRICS)

Alex Kloszewski (MRICS)

Partner Zarządzający

Alex Kloszewski – Partner Zarządzający spółki Hotel Professionals, były dyrektor regionalny InterContinental Hotels Poland & Czech Republic oraz Partner w Colliers International Poland.

Alex Kloszewski jest związany z hotelarstwem od 1973 r. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, pracując dla sieci Marriott Hotels & Resorts. Był również zawodowo związany z Radisson Hotels, Wyndham Hotels International w miastach: Los Angeles, Dallas, San Antonio, New Orlean, Palm Beach na Arubie i Szczecin. Zajmując stanowisko dyrektora generalnego 5-gwiazdkowego hotelu InterContinental w Warszawie, odegrał kluczową rolę w realizacji inwestycji, otwarciu i stabilizacji hotelu na rynku.

W 2002 r. Alex założył fundację Warsaw Destination Alliance, której zadaniem jest promocja Warszawy i rozwój lokalnej turystyki. Fundacja WDA jest stowarzyszeniem zrzeszającym największe hotele pięciogwiazdkowe w Warszawie, jak również centra konferencyjne PKIN, EXPO, lotnisko Chopina, linie lotnicze, galerie, muzea, warszawskie organizacje miejskie i lokalne oraz obiekty sportowe tj. Stadion Narodowy czy Stadion Legii, a także największe korporacje obsługujące sektor hospitality w Polsce tj. Coca Cola, SAB Miller. Martini Rossi czy Makro.

W kwietniu 2011 roku Alex Kloszewski został także współfundatorem i wiceprezesem Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Po 9 latach w Colliers International Poland jako Partner i dyrektor działu hotelowego, Alex wraz ze swoim dotychczasowym zespołem otworzył niezależną firmę doradczą – Hotel Professionals.

alex.kloszewski@hotelpros.pl

Guy Simmons

Guy Simmons

Partner | Chief Operating Officer | Hotel Professionals Management Group

Guy Simmons jest aktywnie zaangażowany w działalność branży hotelowej od 1974 roku. Jego kariera obejmuje realizację projektów na terenie Stanów Zjednoczonych, od wschodniego do zachodniego wybrzeża, w licznych resortach w regionie Karaibów oraz w regionie Środkowo-Wschodniej Europy. Guy pracował zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego, zarządzając hotelami pod światowymi markami, takimi jak DoubleTree by Hilton, Wyndham Hotels and Resorts i Radisson SAS (obecnie Radisson Blu).

W 1992 roku Guy rozpoczął swą zawodową działalność na terenie Europy, przybywając do Szczecina jako członek zespołu dedykowanego do otwarcia Radisson Hotel Szczecin. Następnie przeniósł się do Moskwy, dołączając do zarządu Radisson Slavjanskaya Hotel.

Kariera Guy’a w Europie rozwijała się po powrocie do Polski i rozpoczęciu współpracy z Alexem Kloszewskim podczas otwarcia trzech hoteli Holiday Inn: w Krakowie, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Następnie Guy dołączył do Alexa w pracach przy otwarciu hotelu InterContinental w Warszawie.

W latach 2005-2007, zajmując stanowisko Dyrektora Operacyjnego w Domina Hotels and Resorts na terenie Europy Północnej i Wschodniej, nadzorował hotele funkcjonujące na terenie Rosji i Ukrainy. W latach 2008-2011, Guy był członkiem Działu Inwestycji Hotelowo – Rekreacyjnych w Colliers International Poland, gdzie był odpowiedzialny za obsługę kluczowych klientów międzynarodowych. Podczas swej działalności w Colliers, Guy koordynował proces budowy oraz fazę przed otwarciem pierwszego w Polsce hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie w dzielnicy Wawer, a następnie Hilton Garden Inn Kraków Airport

guy.simmons@hotelpros.pl

Jacek Tokarski (MRICS)

Jacek Tokarski (MRICS)

Partner | Chief Operating Officer

Jacek Tokarski, jako Chief Operating Officer w Hotel Professionals odpowiada m.in. za przygotowanie analiz finansowych projektów hotelowych, w tym opracowywanie odpowiednich modelów finansowych oraz analiz opłacalności inwestycji hotelowych.

Jacek jest również odpowiedzialny za nadzorowanie procesu due dilligence poprzedzającego transakcje zakupu hoteli. Współpracował przy transakcjach m.in. LIM Center/Warsaw Marriott Hotel, Holiday Inn Gdańsk i Wrocław oraz Grand Hotel Łódź. Ponadto koordynuje proces pozyskania marki i operatora dla inwestorów i właścicieli hoteli.

Jacek jest ściśle zaangażowany w opracowywanie wycen nieruchomości hotelowych wykonywanych przez Hotel Professionals we współpracy z zewnętrznymi partnerami.

W latach 2004 – 2012 pracował w międzynarodowej firmie doradczej Colliers International Poland, początkowo jako analityk finansowy w dziale Najmu Powierzchni Biurowych, następnie jako analityk inwestycyjny w Dziale Usług Inwestycyjnych. W tym czasie Jacek okazjonalnie wspierał Alexa Kloszewskiego prowadzącego dział hotelowy firmy Colliers, dzięki czemu stał się pasjonatem rynku hospitality. Przez 8 lat swoje doświadczenie zdobywał w dziale hotelowym firmy Colliers.

jacek.tokarski@hotelpros.pl

Magda Konaszewska

Magda Konaszewska

Partner | Wiceprezes Zarządu

Magda Konaszewska poza czynnym udziałem w realizacji zleceń jest odpowiedzialna za administracyjną stronę działalności spółki, a także kontakt z Klientami i koordynację działań firmy. Nadzoruje cały proces obsługi Klientów od momentu oferowania, sporządzania umowy, przez realizację projektu, aż do jego zakończenia.

Ponadto Magda aktywnie uczestniczy w realizacji zleceń, w tym m.in. w opracowywaniu studiów wykonalności, memorandów, konsultacji operacyjnych oraz w procesie pozyskiwania marek hotelowych i negocjacji umów z sieciami hotelowymi.

Swoje doświadczenie zdobywała u boku najlepszych specjalistów w branży, będąc częścią zespołu Hospitality firmy Colliers International Poland, gdzie pracowała przez 7 lat. W tym czasie Magda brała udział w realizacji dziesiątek zleceń związanych z obsługą inwestycji hotelowych w Polsce i w Europie.

magda.konaszewska@hotelpros.pl

Patrick Kloszewski

Patrick Kloszewski

Partner | Development Manager | Hotel Professionals Management Group

Patrick Kloszewski jest odpowiedzialny za przygotowanie dogłębnych analiz rynku hotelowego, sporządzanie Studiów Wykonalności oraz Memorandów Inwestycyjnych, a jedną z jego największych umiejętności jest odpowiedni dobór dostępnych produktów i marek hotelowych do poszczególnych projektów i lokalizacji. Patrick odpowiada także za relacje Hotel Professionals z zagranicznymi inwestorami oraz międzynarodowymi sieciami i operatorami hotelowymi. Ponadto organizuje i koordynuje działania marketingowe naszej firmy.

Jako syn hotelarzy, Patrick od dzieciństwa miał okazję mieszkać w kilku hotelach na świecie. Już we wczesnej młodości pracował w rożnych departamentach hoteli, poznając branżę od podstaw. Zdobywanie doświadczenia zawodowego związanego z inwestycjami w nieruchomości hotelowe, Patrick rozpoczął w Colliers International Poland. Przez 6 lat pracy w Colliers uczestniczył w realizacji wielu zleceń, opracowując Studia Wykonalności, Memoranda Inwestycyjne, Due Diligence, a także nadzorując procesy sprzedaży oraz pozyskania marek hotelowych dla Klientów.

patrick.kloszewski@hotelprosmg.pl

Przemysław Wiraszka

Przemysław Wiraszka

Menedżer transakcji

W Hotel Professionals Przemysław Wiraszka, jako menedżer transakcji, odpowiada za przygotowanie studiów wykonalności inwestycji hotelowych, sporządzanie raportów dotyczących rynku nieruchomości oraz doradztwo w zakresie zarządzania finansami hoteli i pozyskania finansowania na nowe projekty. Jest absolwentem ekonomii Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Z rynkiem nieruchomości związany jest od 10 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w działach finansowych firm deweloperskich. Od 2007 roku pracował jako Analityk Finansowy w Magnus Group gdzie odpowiadał za raportowanie finansowe i ocenę finansową projektów inwestycyjnych. W 2009 roku dołączył do firmy Rezydent, gdzie był odpowiedzialny za controling i sprawozdawczość, identyfikację i wdrażanie nowych projektów inwestycyjnych oraz pozyskiwanie finansowania bankowego. Od 2015 roku w spółce Xcity Investment na stanowisku Project Managera koordynował projekty inwestycyjne w zakresie ich przygotowania, realizacji i komercjalizacji.

przemyslaw.wiraszka@hotelpros.pl

Patrycja Pawlak (Koszewska)

Patrycja Pawlak (Koszewska)

Specjalista ds. Analizy Rynku

Patrycja dołączyła do zespołu Hotel Professionals w sierpniu 2015 r. Do jej obowiązków należy zbieranie danych i tworzenie analiz rynku nieruchomości hotelowych. Patrycja aktywnie uczestniczy w opracowywaniu studiów wykonalności i memorandów inwestycyjnych oraz odpowiada za opracowywanie ofert dla Klientów. Do zakresu jej obowiązków należy także kontakt z mediami, a także opracowywanie oraz wdrażanie strategii marketingowej firmy.

Patrycja ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, pisząc pracę magisterska z zakresu socjologii urbanistycznej. Swoją przygodę z rynkiem nieruchomości komercyjnych rozpoczęła w Colliers International Poland, gdzie pracowała w dziale administracyjnym, a także współpracowała z działem Doradztwa i Rozwoju Projektów Inwestycyjnych. Patrycja angażuje się w segment MICE, organizując różnorodne konferencje.

patrycja.pawlak@hotelpros.pl

Katarzyna Romanowska

Katarzyna Romanowska

Partner | Director of Hotel Operations | Hotel Professionals Management Group

Katarzyna odpowiedzialna jest przede wszystkim za koordynację procesu przygotowania do otwarcia hoteli zarządzanych przez spółkę. Ponadto, wspiera zarząd spółki oraz dyrektorów generalnych poszczególnych hoteli we wszelkich bieżących kwestiach operacyjnych, administracyjnych i HR, a także opracowywaniu budżetów i planów marketingowo-sprzedażowych hoteli.

Katarzyna od 16 lat związana jest z branżą hotelową. W ciągu tego czasu aktywnie rozwijała swoje kompetencje w międzynarodowych sieciach hotelowych: InterContinental Hotels Group, Accor Hotels, IBB Hotels i Hilton Worldwide. Ponadto jako konsultant miała okazję współpracować z działem Hospitality firmy doradczej Colliers International, z którego wywodzi się spółka Hotel Professionals.

katarzyna.romanowska@hotelpros.pl

Jerzy Podeszewski

Jerzy Podeszewski

Director of Asset and Hotel Management | Hotel Professionals Management Group

Jerzy od ponad 25 lat związany jest z branżą hotelerską. Swoją karierę w sektorze rozpoczął w 1992 r. w Szczecinie, gdzie w 4-gwiazdkowym hotelu Radisson SAS przez 7 lat obejmował stanowisko Kierownika Konferencji i Bankietów.

W kolejnych latach Jerzy związany był z wieloma hotelami, zarówno należącymi do globalnych sieci, jak i obiektami niezależnymi, w tym m.in. z hotelami marki Holiday Inn w Krakowie i Katowicah, hotelem InterContinental w Warszawie, hotelem andel’s w Krakowie, SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, czy Baltic Plaza Hotel MediSPA & fit w Kołobrzegu. Zanim dołączył do HPMG, Jerzy pełnił po raz drugi funkcję Dyrektora Generalnego w hotelu Grand Hotel Rzeszów.

jerzy.podeszewski@hotelpros.pl

Damian Konaszewski

Damian Konaszewski

Standards & Operations Specialist | Hotel Professionals Management Group

Damian jest odpowiedzialny za nadzór standardów w obiektach hotelowych zarządzanych przez spółkę Hotel Professionals Management Group oraz za wsparcie dyrektorów generalnych i kierowników poszczególnych działów w kwestiach operacyjnych. Ponadto bierze czynny i aktywny udział na każdym etapie przygotowania hoteli do otwarcia.

Swoje doświadczenie zaczął zdobywać od 2008 roku w Londynie gdzie pracował dla jednego z liderów branży hospitality w Wielkiej Brytanii – firmy BaxterStorey m.in. jako zastępca managera głównego działu hospitality. Miał okazję pracować i rozwijać swoje kompetencje z najlepszymi specjalistami tej branży w Wielkiej Brytanii. Ponadto koordynował prace centrum konferencyjnego departamentu Business, Innovation and Skills rządu brytyjskiego.

damian.konaszewski@hotelpros.pl

Simmoney Kloszewski

Simmoney Kloszewski

Associate | Hotel Professionals Management Group

Simmoney odpowiada za koordynację oraz wsparcie zarządu spółki oraz dyrektorów generalnych poszczególnych hoteli zarządzanych przez spółkę HPMG w zakresie strategii oraz działań marketingowych i związanych z mediami społecznościowymi. Simmoney pomaga przy organizacji wszystkich wydarzeń oraz kampanii promocyjnych dla zarządzanych przez zespół HPMG hoteli.

Simmoney rozpoczęła swoją karierę w branży filmowej, gdzie przez 6 lat pomagała koordynować międzynarodowe produkcje filmowe oraz wydarzenia branżowe. Po wyjeździe z Londynu, powróciła do rodzinnego kraju, aby rozpocząć swoją karierę w branży hospitality.

simmoney.kloszewski@hotelpros.pl

Monika Woźniak

Monika Woźniak

Analityk

Monika dołączyła do zespołu HP w lipcu 2019r. Monika jest odpowiedzialna za opracowywanie Studiów Wykonalności i Memorandów inwestycyjnych, przygotowywanie prognoz i analiz finansowych projektów hotelowych. 

Monika ukończyła na I stopniu studiów specjalizację Inwestycje i Nieruchomości na Uniwersytecie Gdańskim, natomiast aktualnie studiuje zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego. Pierwsze doświadczenie w branży zdobyła pracując w dziale audytu w Deloitte na stanowisku Intern, badając sprawozdania finansowe spółek kapitałowych.  
 

monika.wozniak@hotelpros.pl