Zmiany w Moxy Warsaw Praga

Hotel Professionals Management Group odpowiedzialna była za doradztwo operacyjne przy realizacji inwestycji oraz za zarządzanie hotelem Moxy Warsaw Praga w fazie pre-opening, w tym w szczególności za przygotowanie go do otwarcia, które nastąpiło w lutym 2019 r. Spółka HPMG wprowadziła hotel na rynek i następnie zarządzała bieżącą działalnością hotelu przez okres 23 miesięcy.

Z dniem 1 lutego 2021 r. na skutek zmiany w strategii komercjalizacji nieruchomości, hotel zarządzany do tej pory w oparciu o umowę na zarządzanie, zarządzany będzie w oparciu o umowę najmu. Nowym opratorem-dzierżawcą jest Dobry Hotel.

W 2019 r. hotel zajmował czołowe miejsce w wewnętrznych rankingach sieci Marriott International. Moxy Warsaw Praga, zarządzany przez Hotel Professionals, w opinii klientów sieci Marriott International wyprzedził 30 innych obiektów działających pod tym szyldem w Europie. Goście przyznali mu najwięcej punktów m.in. w kategoriach godny polecenia i satysfakcja z pobytu.

Dotychczasowym kapitanem hotelu z ramienia HPMG była Katalin Vajda, która pod koniec ubiegłego roku została doceniona i wyróżniona w wewnętrznym plebiscycie sieci Marriott International, otrzymując tytuł Kapitana Roku 2019 spośród 71 zgłoszonych obiektów Moxy na całym świecie.

- Zespół Hotel Professionals wspierał inwestorów Centrum Praskiego Koneser jako doradca hotelowy już w początkowych etapach projektu Moxy. Naturalną kontynuacją udanej współpracy z Hotel Professionals było zaangażowanie jej siostrzanej spółki Hotel Professionals Management Group jako doradcę biznesowego na etapie realizacji inwestycji oraz jako zespół zarządzający hotelem Moxy Warsaw Praga. Pragniemy podziękować całemu zespołowi z Alexem Kloszewskim i Guy’em Simmonsem na czele za całą dotychczasową współpracę. Rzetelność, profesjonalizm, znajomość rynku oraz pełne zaangażowanie zespołu HP i HPMG stanowiły wielką wartość dla naszego przedsięwzięcia – komentuje Marc Lebbe, założyciel i dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD Group.

„Podpisana umowa dzierżawy hotelu Moxy Warsaw Praga to kolejny etap skutecznej strategii komercjalizacji Centrum Praskiego Koneser. Dzięki wsparciu Hotel Professionals na terenie naszej inwestycji stworzyliśmy wyjątkowy hotel, dlatego jesteśmy przekonani, że nasza współpraca znajdzie kontynuacje przy innych projektach hotelowych w przyszłości - dodaje Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO (dyrektor generalny) w Liebrecht & wooD Poland

- Współpraca z Grupą Liebrecht & wooD przy projekcie hotelowym w ramach Centrum Praskiego Koneser rozpoczęła się w 2014 r. i od tamtej pory nasz zespół pracował ramię w ramię z inwestorem, nad stworzeniem wyjątkowego produktu hotelowego, spełniającego najwyższe standardy i osiągającego wysokie wyniki w rankingach sieci Marriott. Jesteśmy niezwykle dumni z hotelu, który udało nam się wspólnymi siłami stworzyć. Ogromne podziękowania kieruję również do Katalin Vajda, która z pełnym zaangażowaniem i ogromnym profesjonalizmem kierowała i motywowała Moxy Crew. Życzymy Moxy Warsaw Praga i nowemu operatorowi dalszych sukcesów – dodaje Alex Kloszewski, partner zarządzający Hotel Professionals Management Group.