Wybrano dyrektora generalnego dla powstającego w Gdańsku hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Hotel Professionals wzmacnia swój zespół.

Z początkiem kwietnia br. do zespołu Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączy Rafał Rosiejak, który obejmie funkcję dyrektora generalnego w zarządzanym przez spółkę HPMG nowopowstającym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa.

Rafał wzbogaci zespół swoim ogromnym doświadczeniem, które zdobywał podczas 25-letniej pracy i aktywnej działalności m.in. w sektorze hospitality i MICE.

W latach 2004-2008 Rafał zarządzał jednym z hoteli włoskiej sieci Domina Hotels & Resorts. Od 2008 do 2012 roku pełnił funkcję krajowego koordynatora ds. zakwaterowania dla drużyn, VIP-ów oraz kibiców, a także stref kibiców w miastach gospodarzach UEFA EURO 2012™, gdzie odegrał kluczową rolę w organizacji mistrzostw EURO 2012. Dzięki znakomitym recenzjom uzyskanym przez Polskę za organizację turnieju piłkarskiego i fantastycznemu przygotowaniu bazy noclegowej Rafał został szefem zakwaterowania FIFA dla turnieju mistrzostw świata FIFA World Cup Russia 2018.

W tym samym czasie (2013-2016) Rafał był dyrektorem Centrum Konferencyjnego Stadionu Narodowego (PGE Narodowy), które gościło m.in. Szczyt Klimatyczny ONZ, doroczną konferencję EBOiR/NBP a także szczyt NATO. Swoją pracę zawodową łączy z zadaniami społecznymi – m.in. jako przewodniczący komisji rewizyjnej Warszawskiej Organizacji Turystycznej, v-ce prezes SKKP (Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce), członek jury programu Ambasadorów Kongresów Polskich, członek jury MP Power Awards (meetingplanner.pl).

„Rafał jest bez wątpienia efektywnym menedżerem i silnym liderem, posiadającym doskonałą zdolność kierowania innymi i budowania zespołów. Rafał dopiero rozpoczyna swoją współpracę z HPMG, jednak jesteśmy przekonani, że to zaledwie początek naszej wspólnej drogi. Wraz z rozszerzaniem naszej działalności i poszerzaniem portfela obiektów zarządzanych przez HPMG, będziemy angażować naszych specjalistów do kolejnych wyjątkowych projektów, nad którymi już pracujemy” – komentuje Guy Simmons, Partner i COO w Hotel Professionals Management Group.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że Alex i Guy (Prezesi), z którymi na polu zawodowym spotykam się od wielu lat, zaprosili mnie do współpracy. Mój powrót do branży hotelarskiej traktuję jako wielkie wyzwanie. Do dziś wspominam słowa Pani Dyrektor Barbary Surmy, która witając mnie w progach Hotelu Park w Poznaniu w roku 2004 powiedziała, że kto raz zasmakuje branży hotelarskiej zawsze w niej pozostanie. Dzisiaj te słowa traktuję jak proroctwo. Wierzę, że ogromne doświadczenie zarządu i zespołu HPMG, entuzjazm całego teamu nowego hotelu oraz moja skromna osoba będą gwarancją najwyższego standardu obsługi naszych Gości w Hampton by Hilton w Gdańsku-Oliwie. Serdecznie zapraszam” - dodaje Rafał Rosiejak.