Pierwszy w Warszawie hotel marki AC Hotels by Marriott

Designerska marka sieci Marriott International wkrótce zadebiutuje na warszawskim rynku. Inwestor Westgate Sp. z o. o., wspierany przez wyłącznego agenta firmę doradczą Hotel Professionals Sp. z o.o., zawarł z siecią Marriott International umowę franczyzową na pierwszy w stolicy i drugi w Polsce hotel marki AC Hotels by Marriott.

Hotel zlokalizowany będzie przy Alejach Jerozolimskich w sąsiedztwie centrum handlowego Blue City oraz Dworca Zachodniego.

AC Hotels by Marriott to designerska marka sieci Marriott International pozycjonująca się w segmencie midscale, skierowana do nowego pokolenia podróżujących. Hotele marki AC Hotels by Marriott znane są z nowoczesnego wystroju, zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i pokojach gościnnych, jak również ze swojego hollu AC Lounge, który funkcjonuje jako co-workingowa przestrzeń w ciągu dnia i tętniąca życiem przestrzeń wieczorem. Stanowią nową kategorię hoteli, z ofertą skierowaną m.in. do młodych podróżnych, odwiedzających miasto zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, ceniących współczesne przestrzenie w dobrze skomunikowanych lokalizacjach miejskich oraz wysokiej jakości obsługę i najnowsze nowinki technologiczne, wszystko w przystępnej cenie.

Hotel AC Hotels by Marriott w Warszawie zlokalizowany będzie przy Alejach Jerozolimskich 144, w bliskim sąsiedztwie Dworca Zachodniego oraz centrum handlowego Blue City, w rejonie, który jest obecnie trzecim największym pod względem zasobów powierzchni biurowej rejonem w Warszawie. Nowy obiekt zaoferuje około 260 pokoi, przestrzeń konferencyjną oraz restaurację i sky bar na ostatnim piętrze z panoramicznym widokiem na miasto.

Od samego początku fazy koncepcyjnej inwestora wspierała firma doradcza Hotel Professionals Sp. z o.o., która również reprezentowała inwestora podczas negocjacji z siecią Marriott International, które zakończyły się podpisaniem umowy franczyzowej. Siostrzana spółka Hotel Professionals Management Group została również wybrana na spółkę zarządzającą hotelem AC Hotels by Marriott w Warszawie.

Janusz Mitulski, dyrektor ds. rozwoju na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie Marriott International skomentował: “Marriott jest wielce podekscytowany faktem wprowadzenia do Warszawy marki AC by Marriott. Marka ta jest idealnie dopasowana do potrzeb dzisiejszego podróżnika, oferując eleganckie i nowoczesne, a zarazem tętniące życiem przestrzenie publiczne, AC będzie niewątpliwie atrakcyjnym punktem na mapie hotelowej Warszawy”.

Alex Kloszewski, Partner zarządzający w Hotel Professionals dodał: “Bardzo się cieszymy, że jesteśmy częścią tego projektu. Uważamy, że marka ta idealnie wpisuje się w tą lokalizację oraz będzie wartością dodaną dla dzielnicy Ochota. Cieszymy się, że będziemy mogli zarządzać tym wyjątkowym hotelem.”