Hampton by Hilton Oświęcim już otwarty

W dniu 27 kwietnia otwarty został dla gości hotel Hampton by Hilton w Oświęcimiu. Inwestorem jest spółka NPP Hotele sp. z o.o. (należąca do grupy Unirest), natomiast za proces deweloperski odpowiedzialna była Property Partner Investments.

Hotel będzie zarządzany przez Hotel Professionals Management Group sp. z o.o. Jest to już drugi obiekt marki Hampton by Hilton należący do grupy Unirest. Pierwszym był, jest Hampton by Hilton Gdańsk-Oliwa, otwarty w IV kwartale 2017 r.

Nieruchomość, na której został zrealizowany hotel (ul. Dąbrowskiego 2), jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego, wzgórza zamkowego oraz rzeki Soły.

Budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne. W podziemiu znajduje się 51 miejsc postojowych przeznaczonych dla gości hotelu oraz sala fitness posiadająca widok na rzekę Sołę. Na parterze zaprojektowano recepcję, 4 sale konferencyjne, dostępną dla wszystkich gości strefę pracy tzw. „work-zone” oraz restaurację. Na wyższych piętrach znajduje się łącznie 120 pokoi. Z uwagi na lokalizację hotelu nieopodal starówki miasta z zabytkowym układem architektonicznym, projekt musiał być akceptowany przez konserwatora zabytków. Do wykończenia elewacji zastosowano więc m.in. cegłę klinkierową oraz płyty włókno-cementowe.

Autorem projektu architektonicznego hotelu była oświęcimska firma Susuł&Strama Architekci, generalnym wykonawcą firma Condite sp. z o.o. Sp. K. z Kielc.